Gebze Pratik Ev Taşıma Önerileri

Taşınmayı tasarlıyorsanız bir ay evvelden yavaş yavaş konutu toplamaya başlamanızı öneriyoruz. Öğreniyoruz taşınmak çok sık hakikatleştirilen bir deneyim değildir. Bu sebeple konut taşımanın püf noktalarını sizinle paylaşmak istedik.

Taşınmaya karar verdiğiniz zaman yapmanız gereken ilk iş yeni konuta gidecek eşyaları tanımlamak olmalı.

Uzun zaman süresince hiç kullanmadığınız eşyaları atın, satın veya affedin.

1- Eşya Listesi Hazırlayın

Afaki eşyalardan kurtulduktan sonra kalan eşyalar için bir eşya listesi hazırlayın. Misal eşya listesinin linkini videonun söyleme kısmında paylaşıyorum çıktı alıp kullanabilirsiniz.

Eşya listesi hazırlamak çok ehemmiyetli, bu adımı sıçramayın. Taşınmanın henüz başında çıkabilecek bir çok meseleyi bu eşya listesi önleyecektir.
Nakliyat işletmesinden maliyet öneriyi alırken bu eşya listesinin fotoğrafını sürükleyip paylaşarak en doğru maliyet önerilerini alabilirsiniz.

Ayrıca taşınma sonrası tüm eşyaların yeni konuta gelip gelmediğini bu eşya listesi ile basitçe tespit edebilirsiniz.

2- Taşınma Tasarıyı Hazırlama

İşe tasarılamayla başlayın.
Hangi gün taşınacağınızı o gününe kadar adım adım ne yapacağınızı taşınma tasarısına yazın.
Taşınma tasarıyı size işinizin ebadı hakkında net bilgiler verecek ve taşıma gününe kadar her iş adım adım tasarlanıp yapıldığı için rahat bir hazırlık süreci geçireceksiniz.

3- Nakliyat İşletmesi İle Bilgi Paylaşımı

Nakliyat işletmesi ile olabildiğince ayrıntılı bilgi paylaşın. Eşya fotoğraflarını, bina girişi, kullanılacak asansörü, cadde fotoğraflarını ve ambalajladığınız eşyaların fotoğraflarını, böylece nakliyat işletmesi neyi nasıl taşıyacağı hakkında yeterli bilgiye sahip olur.

Bir cevap yazın