Aylık arşivler: Kasım 2018

Gebze Pratik Ev Taşıma Önerileri

Taşınmayı tasarlıyorsanız bir ay evvelden yavaş yavaş konutu toplamaya başlamanızı öneriyoruz. Öğreniyoruz taşınmak çok sık hakikatleştirilen bir deneyim değildir. Bu sebeple konut taşımanın püf noktalarını sizinle paylaşmak istedik.

Taşınmaya karar verdiğiniz zaman yapmanız gereken ilk iş yeni konuta gidecek eşyaları tanımlamak olmalı.

Uzun zaman süresince hiç kullanmadığınız eşyaları atın, satın veya affedin.

1- Eşya Listesi Hazırlayın

Afaki eşyalardan kurtulduktan sonra kalan eşyalar için bir eşya listesi hazırlayın. Misal eşya listesinin linkini videonun söyleme kısmında paylaşıyorum çıktı alıp kullanabilirsiniz.

Eşya listesi hazırlamak çok ehemmiyetli, bu adımı sıçramayın. Taşınmanın henüz başında çıkabilecek bir çok meseleyi bu eşya listesi önleyecektir.
Nakliyat işletmesinden maliyet öneriyi alırken bu eşya listesinin fotoğrafını sürükleyip paylaşarak en doğru maliyet önerilerini alabilirsiniz.

Ayrıca taşınma sonrası tüm eşyaların yeni konuta gelip gelmediğini bu eşya listesi ile basitçe tespit edebilirsiniz.

2- Taşınma Tasarıyı Hazırlama

İşe tasarılamayla başlayın.
Hangi gün taşınacağınızı o gününe kadar adım adım ne yapacağınızı taşınma tasarısına yazın.
Taşınma tasarıyı size işinizin ebadı hakkında net bilgiler verecek ve taşıma gününe kadar her iş adım adım tasarlanıp yapıldığı için rahat bir hazırlık süreci geçireceksiniz.

3- Nakliyat İşletmesi İle Bilgi Paylaşımı

Nakliyat işletmesi ile olabildiğince ayrıntılı bilgi paylaşın. Eşya fotoğraflarını, bina girişi, kullanılacak asansörü, cadde fotoğraflarını ve ambalajladığınız eşyaların fotoğraflarını, böylece nakliyat işletmesi neyi nasıl taşıyacağı hakkında yeterli bilgiye sahip olur.

Kocaeli Şehir İçi Nakliyat

Kocaeli Şehir İçi Nakliyat Tavsiyeleri

1- Eğer yüksek katlarda oturuyorsanız ve binanızda yük asansörü yoksa Kocaeli asansörlü evden eve nakliyat firmalarını tercih edebilirsiniz. Kocaelide asansör kiralama ücretleri oldukça uygundur. Eşyalarınız daha güvenli taşınır. Nakliye işçileri daha az yorulacaklarından eşyalarınızı daha iyi taşıyacaklardır. Asansörlü taşımacılık taşıma süresini de yarı yarıya kısaltacaktır.

2- Bardaklarınız, tabaklarınız veya kadehleriniz mutfaktaki kırılabileicek eşyalarınızın kolileme işlemini üstlendiyseniz kolileme tekniğini öğrenmenizi tavsiye ederiz. şirketimizin youtube kanalına giderek tabaklar e kadehler nasıl paketlenir videomuzu inceleyebilirsiniz.

3- Site içinde bir taşıma olacak ise site içi taşıma kurallarını nakliyeci ile paylaşmanız önemli olabilir. Pazar günü site yönetiminin aldığı karar gereği ev taşınmasını yasaklayan siteler olduğunu biliyoruz. Site içine kamyon girilmesini yasaklayan site kuralları ile de karşılaştık. Bu kuralları nakliyeci ile paylaşmazsanız taşıma günü ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

5- Eğer kandıra gibi Kocaelinin uzak ilçelerinden Kocaelinin merkez ilçelerinden biri olan Derice’ye şehir içi taşıma yapacaksanız nakliyeci firma ile tam adresinizi belirtmeniz önemli olabilir.

Kocaeli Şehir İçi Nakliyat Ücretleri

Kocaeli şehir içi nakliyat fiyatları genel olarak ev eşyalarınızın hacmine, taşınacağınız evin uzaklığına ve eşyanın ineceği yada çıkacağı kat sayısına bağlı olarak belirlenir. Bu durumların dışındanda fiyatı etkileyen belirli durumlar olabilir. Mutfak eşyalarınızı nakliyecinin kolilemesini talep ederseniz ki buna nakliyeci dilinde toplamalı iş denir nakliyeci 200 TL fazla rakam söyleyecektir. Dış asansör talep ederseniz 300 TL ile 400 TL arasında extra bir fiyat daha alabilirsiniz. Yani 750 TL başlangıç fiyatı toplamalı iş için 200 TL, asansör için 300 TL ile toplam fiyat 1250 TL çıkabilir. Almak istediğiniz hizmet ve eşyalarınızın miktarı, kat sayısı vede taşınacağınız evin uzaklığı fiyatı oluşturan önemli etkenlerdir.